Voltaren Emulgel 1% żel 0,01g/g 50g

 • Dodaj recenzję:
 • A4432
 • Producent: NOVARTIS CONSUMER HEALTH GMBH
 • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
 • szt.
 • 12,90 zł
 • Niedostępny
Voltaren Żel Emulgel 1% stanowi preparat w formie żelu przeznaczony do stosowania miejscowego, zawierający w swoim składzie niesteroidowy związek przeciwzapalny diklofenak sodowy (Diclofenacum natricum) w postaci 1,16 g soli dietyloamoniowej diklofenaku.

Wskazania:

Voltaren Żel jest preparatem wskazanym do stosowania u osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 14 wieku.

Produkt wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe oraz przeciwzapalne i jest zalecany w miejscowym leczeniu następujących schorzeń i dolegliwości:

 • pourazowe stany zapalne ścięgien, wiązadeł, mięśni i stawów (na przykład na skutek skręceń, nadwyrężeń lub stłuczeń),
 • ból pleców,
 • ograniczone stany zapalne tkanek miękkich, takie jak łokieć tenisisty, zapalenie ścięgien, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe,
 • ograniczone i łagodne postaci schorzenia zwyrodnieniowego stawów.

Skład:

Substancja czynna: diklofenak sodu (Diclofenacum natricum)
Substancje pomocnicze: cetiol LC, dietyloamina, Carbopol 974P, cetomakrogol 1000, ciekła parafina, alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, substancja zapachowa (Perfume carem 45), woda oczyszczona.
Substancją czynną żelu Voltaren jest diklofenak sodu (Diclofenacum natricum), niesteroidowy związek przeciwzapalny z grupy pochodnych kwasu fenylooctowego, wykazujący silne działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przeciwobrzękowe. Diklofenak skutecznie hamuje syntezę prostaglandyn, które odgrywają istotną rolę w rozwoju stanu zapalnego. Działanie diklofenaku sodu polega przede wszystkim na przeciwdziałaniu aktywności cyklooksygenaz, biorących udział w reakcjach powodujących powstawanie prostaglandyn z lipidów błon komórkowych. Diklofenak po zaaplikowaniu na chore miejsce przenika przez skórę do tkanek znajdujących się pod nią, ścięgien, mięśni i komórek okołostawowych, wykazując zdolność kumulowania w mazi stawowej. Związek ten łagodzi objawy reakcji zapalnej, hamując obrzęk, redukując sztywność stawów, a także obniżając temperaturę ciała. W przypadku zastosowania odpowiedniego podłoża, diklofenak sodu może mieć także właściwości chłodzące i łagodzące.

Przeciwwskazania:

Voltaren Żel Emulgel 1% nie powinien być stosowany u osób, u których stwierdzono nadwrażliwość na diklofenak sodu lub jakikolwiek składnik pomocniczy produktu. Preparat nie jest także zalecany u pacjentów, u których zdiagnozowano napady astmy, pokrzywkę, ostre zapalenie błony śluzowej nosa (wywoływane przez kwas acetylosalicylowe lub inne niesteroidowe związki z grupy leków przeciwzapalnych). Nie należy stosować u kobiet w trzecim trymestrze ciąży oraz u dzieci poniżej 14 roku życia.

Interakcje:

Po zaaplikowaniu żelu na skórę, ilość diklofenaku, która ulega wchłonięciu do krążenia jest bardzo niewielka, dlatego prawdopodobieństwo wejścia w interakcję z innymi substancjami leczniczymi jest stosunkowo niskie.

Dawkowanie:

Voltaren Żel Emulgel 1% należy nakładać miejscowo na skórę 3-4 razy na dobę. Ilość zużytego preparatu powinna być dostosowana do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo (przykładowo ilość 2-4 g żelu Voltaren jest wystarczająca do posmarowania powierzchni ok. 400-800 cm2 skóry). Po zaaplikowaniu dokładnie umyć ręce, unikać kontaktu żelu z oczami i ustami. Czas trwania leczenia jest uzależniony przede wszystkim od rodzaju schorzenia oraz indywidualnej reakcji na proces leczniczy. U dzieci i młodzieży powyżej 14 lat produkt nie powinien być stosowany bez konsultacji lekarskiej przez okres dłuższy niż 14 dni, natomiast u osób dorosłych czas ten nie powinien przekraczać 21 dni.

Środki ostrożności:

W przypadku stosowania żelu Voltaren Emulgel 1% na duże powierzchnie skóry lub w sytuacji stosowania długotrwałego nie można wykluczyć możliwości pojawienia się ogólnoustrojowych działań ubocznych. Preparatu nie należy nakładać na uszkodzoną skórę. Należy zaprzestać aplikacji środka, jeśli po jego nałożeniu pojawiła się wysypka lub inne zmiany skórne. Produkt może być łączony z bandażami, ale tylko wtedy, kiedy przepuszczają powietrze i umożliwiają skórze swobodne oddychanie (nie zaleca się łączenia żelu Voltaren Emulgel 1% z opatrunkami okluzyjnymi). W składzie preparatu znajduje się glikol propylenowy, który u niektórych osób może wywoływać przemijające podrażnienie skóry.

Prowadzenie pojazdów :

Żel Voltaren Emulgel 1% nie wywołuje jakichkolwiek objawów uniemożliwiających lub utrudniających prowadzenie pojazdów mechanicznych oraz obsługiwanie urządzeń mechanicznych w ruchu.

Przedawkowanie:

Przedawkowanie żelu Voltaren Emulgel 1% zdarza się rzadko, ze względu na bardzo niewielki stopień przenikania diklofenaku sodu aplikowanego miejscowo. W sytuacji połknięcia preparatu mogą pojawić się niepożądane działania, które są podobne do reakcji zaobserwowanych po przedawkowaniu diklofenaku w formie tabletek. W takich przypadkach należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, aby wdrożyć leczenie objawowe, jakie jest zazwyczaj stosowane podczas leczenia zatruć niesteroidowymi związkami zapalnymi.

Żel Voltaren Emulgel a ciąża:

Jeśli nie ma wyraźnych wskazań, nie zaleca się stosowania żelu podczas pierwszego oraz drugiego trymestru ciąży. U kobiet planujących poczęcie dziecka oraz w czasie pierwszego i drugiego trymestru ciąży należy aplikować możliwie jak najmniejszą dawkę preparatu, a czas leczenia nie powinien być dłuższy niż 14 dni. W trakcie ostatnich trzech miesięcy ciąży odradza się stosowanie wszelkiego rodzaju inhibitorów syntezy prostaglandyn, które mogą powodować ekspozycję płodu na działanie toksyczne na układ oddechowy i sercowo-naczyniowy, a także wywoływać zaburzenia czynności nerek, prowadzące do ich niewydolności z małowodziem. Diklofenak sodu może wydłużyć czas trwania krwawienia i wzmóc działanie antyagregacyjne, które może pojawić się nawet po zastosowaniu niewielkich dawkach żelu Voltaren, dlatego nie należy aplikować go u kobiet w trzecim trymestrze ciąży.

Laktacja:

Żel Voltaren Emulgel 1%, podobnie jak inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, przenika do mleka kobiet karmiących piersią w niedużych ilościach. Niewielkie dawki preparatu nie mają wpływu na karmione niemowlę. Ze względu na brak udokumentowanych badań zaleca się jednak odstawienie produktu na czas karmienia piersią. Jeśli lekarz zaleci, żel może być aplikowany u kobiet karmiących piersią z wyłączeniem okolic piersi oraz dużych powierzchni skóry.