ZIAJA HEPARIZEN ŻEL 8,5 MG/G 100 G

  • Dodaj recenzję:
  • A6423
  • Producent: Ziaja
  • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
  • szt.
  • 38,90 zł
  • Niedostępny
Nazwa: Heparizen 1000
Postać: żel
Dawka: 8,5 mg (1000 j.m.)/g
Opakowanie: 100 g (tuba)
Skład: 1 g żelu zawiera 1000 j.m. heparyny sodowej (Heparinum natricum).Substancje pomocnicze o znanym działaniu: metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan.
Działanie: Heparyna podana zewnętrznie na skórę przyspiesza wchłanianie krwiaków i nacieków. Hamuje powierzchniowe procesy zapalne przez unieczynnianie enzymów m.in. hialuronidazy i fosfatazy. Działa długotrwale na chorobowo zmienione tkanki, łagodzi ból i uczucie napięcia, poprawia metabolizm podskórnej tkanki łącznej dzięki charakterowi hydrofilnemu, skracając czas choroby.
Wskazania: Heparizen 1000 jest lekiem wspomagającym w leczeniu: - zakrzepowego zapalenia żył powierzchniowych, - stanów zapalnych żył kończyn dolnych, - żylaków kończyn dolnych, - stanów pourazowych: krwiaków, stłuczeń, obrzęków. Stosuje się go również w zapobieganiu i leczeniu przerosłych blizn i bliznowców.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną - heparynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ze względu na obecność parahydroksybenzoesanu metylu i propylu nie należy stosować produktu u osób z alergią na parabeny (możliwe reakcje typu późnego).
Działania niepożądane: Długotrwałe stosowanie żelu może niekiedy spowodować skórne reakcje nadwrażliwości: rumień, stany zapalne skóry, świąd, uczucie pieczenia, uczucie zimna, suchość skóry, wysypkę, zaczerwienienie skóry.
Interakcje: Podczas miejscowego stosowania produktu leczniczego Heparizen 1000 nie zaobserwowano interakcji z innymi lekami stosowanymi w tej samej postaci i podawanymi tą samą drogą. Ze względu na ograniczoną możliwość wchłaniania heparyny sodowej przez skórę, interakcje z innymi lekami są mało znaczące. Jedynie u chorych, którym podaje się doustne leki przeciwzakrzepowe może niekiedy wystąpić nasilone działanie heparyny sodowej i wydłużony czas krzepnięcia krwi.
Dawkowanie: DawkowanieŻel nakładać na chorobowo zmienioną powierzchnię skóry i najbliższą okolicę 1 do 3 razy na dobę. W zależności od powierzchni objętej zmianami chorobowymi nanieść na skórę od 5 do 10 cm żelu i delikatnie, przez kilka minut, masować.Dzieci i młodzież Nie określono bezpieczeństwa stosowania i skuteczności produktu leczniczego Heparizen 1000 u dzieci.Sposób podawania Podanie na skórę.
Środki ostrożności: Nie stosować na otwarte, krwawiące, ropne i sączące się rany, zmiany skórne niewiadomego pochodzenia, zakażoną skórę, błony śluzowe i w okolicach oczu.Produktu leczniczego Heparizen 1000 nie należy stosować na zmiany skórne niewiadomego pochodzenia. Należy zachować ostrożność u pacjentów ze skazą krwotoczną. Długotrwałe stosowanie produktu może wywołać u niektórych chorych skórne reakcje alergiczne. Produkt należy odstawić jeżeli u pacjentów wystąpią: zaczerwienienie skóry, wysypka, świąd, pieczenie, rumień skóry.Dzieci i młodzieżProduktu leczniczego Heparizen 1000 nie należy stosować u dzieci i młodzieży ze względu na brak badań klinicznych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania.
Prowadzenie pojazdów: Heparizen 1000 nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Przedawkowanie: Brak jest doniesień o objawach przedawkowania. Gdyby jednak taki przypadek miał miejsce, to należy się skontaktować z lekarzem.Zastosowanie siarczanu protaminy spowoduje unieczynnienie heparyny sodowej w wyniku powstania trwałych, nieaktywnych farmakologicznie kompleksów.
Ciąża: Heparyna sodowa nie przenika przez łożysko ani do mleka matki. Żel można stosować w okresie ciąży i podczas karmienia piersią ostrożnie, w przypadkach zdecydowanej konieczności.